Ndërlidhjet

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, kanë emëruar sot Agron Selimajn, në krye të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Emërimi i zotit Selimaj pason dorëheqjen e Bashkim Smakajt nga ky post, më 16 janar. Arsyet e kësaj dorëheqjeje nuk u bënë publike.

Selimaj deri tash ka qenë Inspektor i Përgjithshëm në AKI.

XS
SM
MD
LG