Ndërlidhjet

Gary Glitter shpallet fajtor për abuzim seksual


Ilustrim©Shutterstock

Këngëtari 70 vjeçar Paul Gadd - i njohur me emrin artistik Gary Glitter, u dënua për tentativë përdhunimi, katër akuza për sulm të pahijshëm dhe për një marrëdhënie seksuale me një vajzë nën moshën 13.

Gadd, i cili ka mohuar të gjitha akuzat, u lirua nga të tre akuza të tjera që i kishte.

Juria kishte marrë vendimet të mërkurën, pas gjykimit në Gjykatën Southwark Crown.

XS
SM
MD
LG