Ndërlidhjet

Serbia ndihmon Maqedoninë dhe Shqipërinë


Vlorë, Shqipëri

Qeveria e Serbisë do të dërgojë një ndihmë prej 50,000 eurosh në Maqedoni dhe Shqipëri, për shkak të përmbytjeve që kanë përfshirë këto dy vende.

Siç raporton B92, vendimi është bërë me propozim të kryeministrit Aleksandar Vuçiq.

Po sot, Qeveria e Serbisë ka miratuar Programin për përdorimin e mjeteve të buxhetit për trajtimin e sëmundjeve që nuk mund të trajtohen me sukses brenda Serbisë.

XS
SM
MD
LG