Ndërlidhjet

Vriten nëntë ushtarë ukrainas në 24 orët e fundit


Ilustrim

Nëntë ushtarë të Ukrainës janë vrarë dhe 26 të tjerë janë plagosor gjatë luftimeve me separatistët në 24 orët e fundit.

Zëdhënësi i ushtrisë ukrainase, Vyacheslav Seleznyov, ka thënë sot se forcat qeveritare, gjatë 24 orëve të fundit janë sulmuar nga rebelët në rreth 100 raste të ndara.

Ushtria ukrainase thotë se luftimet kanë qenë veçanërisht intensive përreth qytetit Debaltseve.

Debaltseve, i cili gjendet në afërsi të Donjeckut, kontrollohet nga forcat qeveritare derisa rebelët janë zotuar se do ta marrin edhe atë territor.

XS
SM
MD
LG