Ndërlidhjet

Sulmet ajrore siriane godasin një bastion të rebelëve


Ilustrim

Së paku 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur sot si rezultat i sulmeve ajrore qeveritare në një zonë jashtë kryeqytetit Damask.

Observatori sirian për të drejtat e njeriut më bazë në Londër, ka thënë se vrasjet kanë ngjarë në zonën Douma.

Douma është bastion i rebelëve të Ghoutës lindore.

Sulmet e sotme vijnë një javë pas sulmeve masive qeveritare ku kanë mbetur të vdekur së paku 82 persona.

XS
SM
MD
LG