Ndërlidhjet

Komiteti i thotë po emërimit të Carter për shef të Pentagonit


Ashton Carter

Një komitet i Senatit e ka mbështetur të nominuarin e presidentit Barak Obama, për drejtues të Pentagonit.

Komiteti ushtarak i Senatit, me 25 vota pro dhe asnjë kundër, i ka thënë po emërimit të Ashton Carter për Sekretar të mbrojtjes.

Carter i cili ka shërbyer si zëvendëssekretarar i mbrojtjes në periudhën 2011-2013, pritet që deri në fund të kësaj jave të konfirmohet edhe nga Senati i plotë.

Ai do ta zëvendësoj Chuck Hagelin për shef të Pentagonit.

XS
SM
MD
LG