Ndërlidhjet

Boko Haram vret së paku pesë njerëz në Çad


Boko Haram

Grupi militant Boko Haram ka vrarë së paku pesë persona gjatë një sulmi në Çad.

Banorët dhe burime të sigurisë kanë njoftuar se rreth 30 militantë islamikë e kanë sulmuar fshatin Ngouboua, mëngjesin e sotëm.

Sipas banorëve, militantët kanë vënë zjarrë në disa shtëpi.

Banorët thanë se militantët kanë vrarë disa persona para se të njëjtit të ndiqen nga ushtria.

Boko Haram i ka intensifikuar sulmet në qytetet që janë fqinje të Kamerunit dhe Nigerit.

XS
SM
MD
LG