Ndërlidhjet

Maqedonia dhe Serbia, mbledhje të përbashkët


Shkup, 16 shkurt 2015.

Në Shkup po mbahet seanca e përbashkët e qeverive të Maqedonisë dhe Serbisë.

Paraprakisht, kryeministrat e dy vendeve, Nikolla Gruevski dhe Aleksandar Vuçiq, kanë zhvilluar një takim, ashtu si edhe ministrat e dy qeverive përkatëse.

Pritet që pas mbledhjes të nënshkruhen disa marrëveshje.

XS
SM
MD
LG