Ndërlidhjet

Hahn viziton Kosovën të mërkurën


Johannes Hahn

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Negocim të Zgjerimit, Johannes Hahn, viziton Kosovën, për herë të parë, këtë të mëkurë.

Ai do të takojë presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, kreytarin e Kuvendit, Kadri Veseli, dhe kryeministrin Isa Mustafa, me të cilin do të mbajë edhe një konferencë të përbashkët për gazetarë.

Hahn do të takojë edhe zëvendëskryeministrin Branimir Stojanoviq, liderët e partive opozitare, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile dhe të komunitetit të biznesit.

XS
SM
MD
LG