Ndërlidhjet

Hahn viziton sot Kosovën


EU Neighborhood Policy and Enlargement Negotiations Commissioner Johannes Hahn

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Negocim të Zgjerimit, Johannes Hahn, viziton sot Kosovën, për herë të parë.

Ai do të takojë presidenten Atifete Jahjaga, kreytarin e Kuvendit, Kadri Veseli, dhe kryeministrin Isa Mustafa, me të cilin do të mbajë edhe një konferencë të përbashkët për gazetarë.

Hahn do të takojë edhe përfaqësues të pakicës serbe, liderë të partive opozitare, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile dhe të komunitetit të biznesit.

XS
SM
MD
LG