Ndërlidhjet

I ftohti siberian ka sjellë temperatura të akullta dhe rekorde në gjysmën lindore të Shteteve të Bashkuara.

Temperaturat janë 20 deri në 40 Farad nën normalen për muajin shkurt.

Shkollat në Çikago janë mbyllur, ndërsa janë prekur edhe linjat e trenave në korridorin veri-lindor.

Paralajmërimet për të ftohtin ekstrem janë në fuqi edhe në provincat kanadeze, Ontario dhe Manitoba.

Rekordi është thyer tashmë në Kentaki, ku temperatua ka shënuar -8 Farad (-22 C) të enjten në mëngjes.

XS
SM
MD
LG