Ndërlidhjet

Tërnava në konferencën "Luftimi i terrorizmit" në Mekë


Naim Ternava

Myftiu i KosovësNaim Tërnava ka udhëtuar për në Mekë të Arabisë Saudite, ku priet të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare "Luftimi i terrorizmit", njoftojnë zyra për media e Bashkësisë Islame.

Sipas tyre, në këtë konferencë do të marrin pjesë personalitet të shquara nga vende të ndryshme të botës.

Konferenca organizohet nga Liga Botërore Islame (RABITA), dhe do të mbahet nën kujdesin e Mbretit të Arabisë Saudite, Selman ibn Abdul-Aziz Al-Saudi.

XS
SM
MD
LG