Ndërlidhjet

Obama takohet me princin Charles në muajin mars


Barack Obama në Zyrën Ovale

Presidenti Barack Obama do të presë princin Charles të Britanisë dhe bashkëshorten e tij, Camilla, në Shtëpinë e Bardhë në muajin mars.

Shtëpia e Bardhë njoftoi se Obama do të takohet me pjesëtarët e familjes mbretërore në Zyrën Ovale.

Shtëpia e Bardhë thotë se takimi nënvizon "marrëdhënie speciale" ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë.

Princi Charles dhe Camilla do të jenë në Uashington si pjesë e një vizite më të gjerë në SHBA.

Shtëpia e Bardhë tha se përgjatë kohës sa janë në Uashington, çifti mbretëror gjithashtu do të vizitojë shtëpinë e George Uashingtonit në Mount Vernon dhe Arkivat Kombëtare, ku princi Charles do të shënojë 800 përvjetori e Magna Carta.

Obama priti djalin e princit Charles, William, në Shtëpinë e Bardhë vitin e kaluar.

XS
SM
MD
LG