Ndërlidhjet

Sonte ndahen çmimet Oskar


Ilustrim

Ceremonia e 87-të e ndarjes së çmimeve Oscar mbahet sonte në teatrin Double në Hollyëood të Shteteve të Bashkuara.

Gjatë ceremonisë, Akademia e Arteve Filmike do të shpallë çmimet në 24 kategori, përfshirë fotografinë më të mirë, regjinë më të mirë, aktorin dhe aktoren më të mirë e të tjera.

Vitin e kaluar, ceremonia e ndarjes së Oskarëve është ndjekur nga 43 milionë shikues në Shtetet e Bashkuara.

XS
SM
MD
LG