Ndërlidhjet

Sulmohet rezidenca e ambasadorit iranian në Libi


Libi

Zyrtarët e sigurisë në Libi kanë bërë të ditur për shpërthimin e një pajisjeje në portën e rezidencës së ambasadorit iranian në Tripoli.

Shpërthimi nuk ka shkaktuar të plagosur, pos dëmeve të vogla meteriale.

Shumica e vendeve perëndimore dhe Kombet e Bashkuara kanë larguar stafin nga Libia për shkak të luftimeve midis fraksioneve rivale, të cilat garojnë për kontrolloin e Libisë, katër vjet pas rënies së Muammar Gaddafit.

XS
SM
MD
LG