Ndërlidhjet

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Ash Carter, ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë "përbërësit" e duhur të strategjisë për të luftuar militantët e Shtetit Islamik (IS).

Carter, i cili ka bërë betimin gjashtë ditë më parë, i ka bërë këto komente pas takimeve me ushtarakë dhe diplomatë të lartë të SHBA-së në Kuvajt.

Ai ka thënë se fushata ajrore kundër caqeve të Shtetit Islamik, e udhëhequr nga SHBA-ja, është duke shkuar mirë.

XS
SM
MD
LG