Ndërlidhjet

Një makinë bombë, e cila ka pasur në shënjestër një automjet të ambasadës turke në Kabul, ka shpërthyer mëngjesin e sotëm.

Shpërthimi ka ndodhur jashtë portës së misionit iranian.

Ambasadat e Turqisë dhe Iranit janë ngjitur, në qendër të Kabulit.

Zëvendësministri i Brendshëm afgan, Mohammad Ayub Salangi, ka thënë se shënjestër e sulmit ka qenë makina e ambasadës turke. “Një person është plagosur dhe shoferi ndoshta është vrarë”, ka thënë ai.

Ky është sulmi i parë në një cak turk në kryeqytetin e Afganistanit.

XS
SM
MD
LG