Ndërlidhjet

Mohamed Emwazi quhet personi që tash e sa kohë njihet me nofkën “Jihadi John”, i cili shfaqet në disa video incizime të grupit militant Shtetit Islamik.

Në këto incizime, Jihadi John kërcënonte fuqitë perëndimore, ndërsa ekzekutonte me heqje koke disa persona.

Lajmin e ka publikuar BBC.

Emwazi thuhet të jetë nga pjesa perëndimore e Londrës dhe se ka diplomë në programim kompjuterik.

XS
SM
MD
LG