Ndërlidhjet

Protesta para zyrave të REL-it në Moskë


Moskë, 27 shkurt 2015.

Dhjetëra aktivistë që i përkasin një lëvizjeje anti-Maidan në Rusi, kanë protestuar para zyrave të Radios Evropa e Lirë në Moskë.

Ata kanë mbajtur në duar pankarta si: “Radio Liria është gënjeshtare” dhe “Gënjshtrat e Departamentit të Shtetit”.

Korrespondentë nga disa televizione që udhëhieqn nga shteti, kanë marrë pjesë në protestën 30-minutëshe.

Anti-Maidan është një lëvizje pro Kremlinit në Rusi, e cila mbështet separatistët pro-rusë në lindje të Ukrainës.

XS
SM
MD
LG