Ndërlidhjet

Ekzekutohet me varje, bosi i mafias afgane


Ndërtesa e burgut ku është ekzekutuar, Rais Khodaidad

Një person që është përshkruar si bosi më famëkeq i mafias në Afganistan është ekzekutuar sot me varje.

Rais Khodaidad, i njohur edhe si Rais Saiudullah, është arrestuar në muajin shtator dhe është dënuar për kidnapim, zhvatje, vjedhje dhe vrasje.

Ai u dënua me vdekje nga gjykata e Kabulit, muajin e kaluar.

Ai është personi i parë që është ekzektuar prejse në pushtet ka ardhë qeveria e re afgane.

XS
SM
MD
LG