Ndërlidhjet

Dubai: Federer e mund Gjokoviqin


Roger Federer e ka mundur tenistit serb, Novak Gjokoviq nëkampionatin e Dubait me rezultat, 6:3, 7:5.

Federer dhe Gjokoviq janë përballur shumë herë me njëri tjetrin, ndërsa deri më tash, Federer ka fituar 19 herë ndërsa serbi që është tenisti numër 1 në botë, ka fituar 17 përballje.

XS
SM
MD
LG