Ndërlidhjet

Policitë rajonale diskutojnë migrimin ilegal


Beograd

Nesër në Beograd do të mbahet një takim ndërmjet drejtorëve të policive nga Gjermania, Hungaria dhe Serbia.

Në këte takim do të marrë pjesë edhe drejtori i Policisë së Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i punëve të brendshme në qeverinë e Kosovës, Skënder Hyseni, derisa ka raportuar në Komisionin për Integrime Evropiane.

Hyseni ka njoftuar se ky takim do të trajtojë çështjen e migrimit ilegal.

XS
SM
MD
LG