Ndërlidhjet

Nikolliq: Të jashtmit përpiqen ta rrëzojnë Vuçiqin


Tomisllav Nikolliq

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka deklaruar mbrëmë se qendrat e jashtme të fuqisë po përpiqen që nëpërmes mediave ta rrëzojunë kryeministrin, Aleksandar Vuçiq, dhe “të gjitha autoritetet” në Serbi.

“Mendoj se dikush fshihet, nuk dëshiron të thotë hapur, por dikur fshihet dhe i rrëzon të gjitha autoritetet në Serbi nëpërmjet gazetarëve, të cilët për këtë marrrin ndonjë para”, i tha Radio Televizionit të Serbisë, zoti Nikolliq.

Në pyetjen se të dyshuarit eventualë për rrëzimin e autoriteteve në Serbi a gjenden në vend apo jashtë tij, ai tha se ata janë jashtë Serbisë, raporton agjencia Beta.

XS
SM
MD
LG