Ndërlidhjet

Vrasjet "misterioze" në Rusi


Vrasja e Boris Nemtsov ka nxitur hidhërim dhe mëri. Por shumë frikësohen se -- sikurse në raste tjera të figurave publike -- njerëzit përgjegjës për vrasjen e tij, nuk do të dënohen kurrë. Radio Evropa e Lirë i hedh një vështrim tragjedive të pazgjidhura në Rusi, për 20 vjet.

XS
SM
MD
LG