Ndërlidhjet

Udhëheqësi i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) është duke e realizuar një vizitë zyrtare në Gjeorgji. Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Lamberto Zannier ka arritur në Tbilisi për vizitë tre ditore.

Ai pritet të takohet me presidentin e vendit, Giorgi Margvelashvili, kryeministrin Irakli Garibashvilli e zyrtarë të tjerë.

Ai pritet të vizitojë edhe zonën ku ndahet territori që kontrollohet nga forcat qeveritare me pjesën që kontrollohet nga rebelët pro rusë.

XS
SM
MD
LG