Ndërlidhjet

Sopranoja Brightman do mbaj koncert nga hapësira


Sopranoja britanike, Sarah Brightman

Pas një karriere të suksesshme me hitet si “I Lost My Heart to a Starship Trooper” dhe me suksesin global në “Phantom of the Opera”, sopranoja britanike, Sarah Brightman është duke u përgatitur për një tjetër performansë unike: një koncert të drejpërdrejt nga hapësira.

Brightman, 54 vjeçare, do të jetë turistja e tetë dhe këngëtarja e parë profesionale që udhëton së bashku me një ekip prej dy personave të tjerë për në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Udhëtimi do e realizojë me një raketë ‘Soyuz’ që do të lansohet nga Kazakistani më 1 shtator.

Ajo do t’i kalojë 10 ditë nëpër orbitën e tokës.

XS
SM
MD
LG