Ndërlidhjet

Florida: Aksident gjatë ushtrimeve të marinës amerikane


Ilustrim

Shtatë marinsa dhe katër usharë janë zhdukur mëngjesin e së mërkurës pas rrëzimit të një helikopteri të ushtrisë amerikane gjatë ushtrimeve që janë bërë natën, afër një vaze ushtarake në Flora të SHBA-ve.

Zyrtarët e kësaj baze thonë se marinsat janë pjesë e një grupi për operacione speciale ndërsa ushtarët janë nga Hammondi, njësia e gardës kombëtare të Louisianës.

Zëdhënësi i bazës ajrore në Florida, Andy Bourland, ka thënë se helikopteri është shpallur i zhdukur rreth orës 8:30 të mbrëmjes të së martës sipas orës amerikane ndërsa njësiti për kërkim dhe shpëtim ka gjetur mbetjet e helikopterit rreth orës 2 të mëngjesit të së mërkurës.

XS
SM
MD
LG