Ndërlidhjet

Cikloni shkatërron arqipelagun Vanuatu


Ilustrim

Cikloni Pam ka goditur rëndë arqipelagun Vanuatu të Paqësorit.

Agjencitë e ndihmës raportojnë se shtëpitë në kryeqytetin Port Vila janë shkatërruar dhe se njerëzit po enden rrugëve duke kërkuar ndihmë.

Tom Skirrov, nga organizata Save the Children, ka thënë se tetë njerëz janë konfirmuar të vdekur.

Presidenti i Vanuatus ka bërë thirrje për ndihmë.

Cikloni Pam ka sjellë erëra deri në 270 kilometra në orë.

XS
SM
MD
LG