Ndërlidhjet

17 të vdekur nga zjarri në Kazan të Rusisë


Kazan, Rusi

Ka arritur në 17 numri i të vdekurve nga zjarri në një qendër tregtare në qytetin Kazan të Rusisë.

Punëtorët e emergjencës kanë gjetur sot trupa të tjerë në mesin e rrënojave.

Zjarri në kompleksin tregtar Admiral ka shpërthyer më 11 mars.

Së paku 55 njerëz janë plagosur, përfshirë dy policë dhe dy punëtorë të emergjencës.

XS
SM
MD
LG