Ndërlidhjet

Brazil: 49 të vdekur nga rrëzimi i autobusit


Ilustrim

Së paku 49 njerëz kanë vdekur të shtunën në jug të Brazilit, kur autobusi me të cilin udhëtonin ka rënë në një humnerë.

Në mesin e të vdekurve janë edhe tetë fëmijë dhe 24 gra.

Autobusi ka rënë në 400 metra thellësi.

Dhjetë pasagjerë janë hospitalizuar.

Rreth 43,000 brazilianë humbin jetën çdo vit në aksidentet rrugore në Brazil.

XS
SM
MD
LG