Ndërlidhjet

Shtetet e Bashkuara kanë kryer shtatë sulme të reja ajrore kundër caqeve të Shtetit Islamik (IS) në Siri dhe 12 sulme të tjera, së bashku me anëtarët e koalicionit, në Irak, ka bërë të ditur ushtria e SHBA-së.

Sulmet në Siri kanë goditur caqet pranë qyteteve Al-Haskah dhe Kobani, thuhet në deklaratë.

Në Irak, ndërkaq, sulmet kanë goditur Falluxhan dhe Mosulin.

Sulmet janë kryer të hënën dhe të martën, ka njoftuar ushtria amerikane.

XS
SM
MD
LG