Ndërlidhjet

Sulm në Afganistan, 7 civilë të vrarë


Afganistan

Së paku shtatë civilë kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagosur nga shpërthmi i një makine bombë ne provincën Helmand të Afganistanit.

Zëvendeësi i guvernatorit të provincës, Mohammad Jan Rasolyar, ka thënë se makina ka shpërthyer në kryeqytetin provincial, Laskar Gah.

Policia ka konfirmuar sulmin dhe viktimat.

Përgjegjësinë për të nuk e ka marrë deri më tash asnjë grup.

XS
SM
MD
LG