Ndërlidhjet

Vritet një grua në Kabul, pas pretendimeve se ka djegur Kuranin


Një turmë njerëzish në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, kanë vrarë një grua dhe pastaj e kanë djegur trupin e saj, pas pretendimeve se ajo kishte djegur një kopje të Kuranit.

Policia dhe dëshmitarët, i thanë Radio Afganistanit të Lirë se incidenti ndodhi pranë faltores Shah-e Doh Shamshira më 19 mars.

Policia tha se është duke hetuar rastin, por ende nuk ka informata tjera.

XS
SM
MD
LG