Ndërlidhjet

FBI nis hetimet kundër përfaqësuesit Aaron Shock


FBI, foto nga arkivi

Byroja Federale e Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, FBI, së bashku me prokurorët e shtetit në Illinois, janë duke hetuar deklarimet e kongresistit Aaron Shock për shpenzimet gjatë fushatës zgjedhore.

Shock pritet ta kryejë funksionin e tij në fund të muajit. Republikani nga Illinois ka paralajmëruae këtë të martë se do të japë dorëheqje pas pyetjeve që janë ngritur në lidhe me shpenzimet e gabueshme dhe shpagime jo me vend financiare.

XS
SM
MD
LG