Ndërlidhjet

Sulmet me bomba vrasin së paku 20 sirianë


Ilustrim

Dy sulme me bombë kanë vrarë së paku 20 sirianë derisa ata e festonin Nevruzin, apo vitin e ri iranian, në qytetin verilindor të Hasakës, njofton Obesrvatoriumi sirian për të drejtat e njeriut.

Televizioni shtetëror sirian ka raportuar se bombat kanë shpërthyer në qarkun al-Mufti, në këtë qytet.

Nevruzi është një festival shumë i rëndësishëm në këtë pjesë të Sirisë gjatë së cilës njerëzit mblidhen të luajn lojëra, të vallëzojnë dhe të hanë ushqime të shumta.

XS
SM
MD
LG