Ndërlidhjet

Obama: Lutjet tona janë me Gjermaninë dhe Spanjën


Vendi ku është rrëzuar aeroplani i 'Germanwings'

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka thënë se mendimet dhe lutjet e tij janë me Gjermaninë dhe Spanjën pas rrëzimit të aeroplanit në Alpet franceze.

Obama e ka quajtur këtë si një “tragjedi të tmershme”.

Aeroplani i Germanwings, që fluturonte nga Barcelona për në Dizeldorf, është rrëzuar mesditën e të martës.

Në bord të këtij aeroplani kanë qenë 150 persona.

XS
SM
MD
LG