Ndërlidhjet

Lamar, kryeson listën e albumeve më të pëlqyera


Ilustrim

Reperi, Kendrick Lamar ka arritur për herë të parë në krye të listës së albumeve më të pëlqyera të javës në SHBA apo “US Billboard 200”.

Deri më tash janë shitur 324 mijë kopje të albumit, “To Pimp a Butterfly”, 125 mijë këngë nga i njëjti album si dhe është shkarkuar 3.9 milionë herë në internet.

Të dhënat e ‘Nielsen Soundscan’ që e harton listën e albumeve më të sukseshme çdo javë tregojnë se ky prodhim i Lamar deri më tash është albumi i dytë më i shitur nga janari deri në fund të marsit.

XS
SM
MD
LG