Ndërlidhjet

Tajlanda nuk është vend i sigurtë për fluturime civile


Ilustrim

Tajlanda është duke u përballur me ndalesa të fluturimeve ndërkombëtare dhe inspektime në rritje pasi Organizata Ndërkombëëtare e Aviacionit Civil ka thënë se ka shqetësime të rëndësishme rreth sigurisë së fluturimeve nga ky shtet, raporton Associated Press.

Lajmi për shqetësimet e kësaj agjencie të OKB-së nuk janë bërë publike, mirëpo qeveritë janë informuar javën e kaluar.

Vendet që pritet të ndikohen nga ndryshimet në fluturime me Tajlandën janë Koreja e Jugut dhe Japonia.

XS
SM
MD
LG