Ndërlidhjet

Francë: Gjenden mbetjet mortore të viktimave të rrëzimit të Germanwings


Policia franceze është duke punuar për të gjetur mbetjet mortore nga vendi ku u rrëzua aeroplani i Germanwings.

Deri më tash, ata thonë se kanë gjetur në mes të shifrës 400 - 600 mbetje mortore, nga 150 personat që kanë vdekur.

Duke folur nga qyteti Seyne-les-Alpes, i Alpeve të Francës, koloneli Patrick Touron tha se "nuk kemi gjetur asnjë trup të paprekur."

Ai gjithashtu tha se janë marrë edhe mostrat e ADN-së që janë marrë nga familjet e viktimave -- si brushat e dhëmbëve -- mund të ndihmojnë në identifikimin e viktimave.

Touron, po ashtu tha se stolitë dhe objekte tjera mund të ndihmojnë në procesin e identifikimit.

XS
SM
MD
LG