Ndërlidhjet

Sulm me bombë në Kabul, vriten tre persona


Ilustrim

Një polic afgan ka thënë se 3 civil janë vrarë nga një sulm vetëvrasës me bombë në pjesën lindore të kryeqytetit, Kabul, derisa cak i sulmit ka qenë parlamentari, Gul Pacha Mujedi.

Ky i fundit është në mesin e shtatë personave të lënduar nga sulmi.

Asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, mirëpo talibanët kanë rritur sulmet së fundi duke shfrytëzuar sulme me bomba dhe sulmues vetëvrasës.

XS
SM
MD
LG