Ndërlidhjet

Wang optimist për marrëveshjen bërthamore me Iranin


Kryediplomati kinez, Wang Yi

Ministri i jashtëm kinez, Wang Yi, ka thënëë sot se Irani dhe gjashtë fuqitë botërore janë duke u afruar drejt një marrëveshjeje rreth programit bërthamor të Iranit.

Ai është shprehur optimist që do të respektohet afati i vendosur nga vet palët negociuse që kalon nesër për arritjen e një marrëveshje fillestare.

“Pozicionet po afrohen”, iu ka thënë shkurt Wang reporterëve në qytetin zvicran të Luzanës, ku po mbahet këto bisedime.

XS
SM
MD
LG