Ndërlidhjet

Zarif: Janë gjetur zgjidhjet në bisedimet atomike


Zyrtarët e lartë amerikanë Robert Malley dhe John Kerry (në mes) s bashku me Federica Mogherinin gjatë bisedimeve në Lozanë të Zvicrës

Ministri i jashtëm iranian, Mohamad Javad Zarif, thotë se janë gjetur “zgjidhjet” në bisedimet ndërmjet gjashtë fuqive botërore dhe Iranit, për kufizimin e programit atomik të Iranit.

Nga ana tjetër, përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, tha se “lajmi i mirë” do të kumtohet së shpejti.

Ministria e jashte gjermane tha se “mirëkuptimi është aritur në pikat kryesore”.

XS
SM
MD
LG