Ndërlidhjet

Sulm në Kabul, shtatë persona të vrarë


Të paktën shtatë persona janë vrarë si pasojë e një bombe në lindje të Kabulit, njoftojnë autoritetet afgane.

Din Mohammad Darwish, zëdhënës i provincës Logar, tha se sulmi ndodhi në mëngjesin e së premtes.

Darwish u hodhi fajin talibanëve për këtë sulm. Ai tha se katër gra, dy fëmijë dhe një burrë ishin në mesin e të vdekurve.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e mori askush, megjithatë talibanët njihen për sulme të tilla.

XS
SM
MD
LG