Ndërlidhjet

Kidnapohet një rumun në Burkina Faso


Ilustrim

Persona të armatosur e kanë kidnapuar një oficer sigurie rumun nga një minierë në pjesën veriore të Burkina Fasos, raporton Reuters.

Souleymane Mihin, drejtori i ‘Pan American Minerals’ që e udhëheqin projektin ku ishte angazhuar rumuni, ka thënë se pesë persona të armatosur e kanë kidnapuar qytetarin e Rumanisë, pasi e kanë sulmuar një patrol sigurie që e ai e drejtonte.

Shoferi i tij dhe një pjesëtar tjetër i ekipit është plagosur.

XS
SM
MD
LG