Ndërlidhjet

Kryhen 15 sulme ajrore në Siri dhe Irak


Ilustrim

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe forcat aleate kanë kryer 15 sulme ajrore në Siri dhe Irak kundër militantëve të Shtetit Islamik gjatë 24 orëve të fundit.

Njoftimi është bërë nga task forca e përbashkët të dielën.

Tre nga këto sulme janë kryer ndaj caqeve të Shtetit Islamik në Siri.

12 sulme të tjera kanë pasur si cak militantët e organiztës së njëjtë në Irak, pesë prej të cilave në Mosul, thuhet më tej në këtë komunikatë.

XS
SM
MD
LG