Ndërlidhjet

Schweinsteiger mund të mos luaj kundër Leverkuzenit


Sergio Aguero përballet me lojtarin gjerman, Bastian Schweinsteiger - Arkiv

Mesfushoi i Bayernit të Mynihut, Bastian Schweinsteiger mund të mos luaj në ndeshjen e vlefshme për çerekfinale e kampionatit të Gjermanisë kundër Bayer Leverkuzen për shkak të një lëndimi në nyje të këmbës.

Schweinsteiger është lënduar gjatë fitores së ekipit të tij me rezultat 1:0, kundër Borussia Dortmundit të shtunën.

Bayern ka thënë se vendimi nëse ai mund të luaj në Leverkuzen do të merret të martën.

Kampioni aktual gjerman tashmë ka mbetur pa anësorët, Franck Ribery ddhe Arjen Robben dhe pa mesfushorin, David Alaba si dhe pa portierin rezervë, Tom Starke.

XS
SM
MD
LG