Ndërlidhjet

Ende s’ka vendim kur do i hiqen sanksionet Iranit


Josh Earnest

Shtëpia e Bardhë ka thënë mbrëmë se detajet e asaj se kur dhe sa shpejtë do t’i hiqen sanksionet Iranit duhet të trajtohet gjatë negociatave të ardhshme.

Administrata e Obamës e ka kundërshtuar heqjen me automatizëm të këtyre sanksioneve ditën kur marrëveshja potencialisht hyn në fuqi.

“Detajet e heqjes së sanksioneve ende duhet të negociohen”, ka thënë zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest para gazetarëve në Uashington.

XS
SM
MD
LG