Ndërlidhjet

Swift, Smith udhëheqin nominimet për Billboard Music Awards


Taylor Swift, foto nga arkivi

Ylli i muzikës pop, Taylor Swift dhe këngëtari i njohur britanik, Sam Smith, janë artistët me më shumë nominime në ‘Billboard Music Awards’.

25 vjeçarja Swift ka 14 nominime, derisa 22 vjeçari Smith ka 13 nominime, përfshirë edhe ato për artistin më të suksesshëm.

Ceremonia do të mbahet më 17 maj në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara.

XS
SM
MD
LG