Ndërlidhjet

Shtyhet procesi për ekstradimin e Polanskit


Regjisori, Roman Polanski dhe Samantha Geimer, e cila pretendon se gjatë të 70-ve kur kishte 13 vjeç, ka kryer marrëdhënie me Polanskin

Një gjykatë polake e ka shtyer deri më 22 maj procesin gjatë të cilit do të vendoset nëse do të ekstradohet për në SHBA regjisori i njohur, Roman Polanski, raporton Reuters.

Polanski kërkohet në Shtetet e Bashkuara për shkak se në vitin 1977 dyshohet për një krim seksual.

Gjykatësi, Dariusz Mazu, nga gjykata e qarkut në Krakov të Polonisë ka thënë se gjykata do të kërkojë nga autoritetet amerikane më shumë dokumente rreth kërkesës së tyre për ekstradim.

XS
SM
MD
LG