Ndërlidhjet

Ny: Disa orë duhen të nxjerrin personin 317 kg nga apartamenti


Ilustrim

Zjarrëfikësit e New Yorkut kanë përdorur litarë dhe një sistem të veçant të premtën derisa janë munduar që të nxjerrin një person me peshë prej mbi 317 kg nga apartmenti i tij.

Procesi ka zgjatur disa orë derisa zjarrëfikësit kanë bërë përpjekje ta nxjerrin këtë person nga kati i gjashtë i ndërtesës ku ai banon.

Zëdhënësi i zjarrëfikësve të qytetit më të madh amerikan i ka thënë Reuters se ata i janë përegjigjur thirrjes për ndihmë të një personi me mbipeshë i cili kishte vështirësi me frymarrjen.

Nuk janë dhënë detaje të tjera për këtë rast.

XS
SM
MD
LG